| LongTitle | HP PRO MINI 805 G9 MINI DESKTOP INTEL CELERON 6900T PROCESSOR 16GB RAM 512GB PCIE SSD WIFI 6E ETHERNET KEYBOARD MOUSE WINDOWS 11 PROFESSIONAL WARRANTY |
| Warranty | It is covered by our 30 day warranty. |
| Processor | Intel Celeron G6900T Processor (2-Core/2 Thread, Up to 2.8GHz, 4MB Intel Smart Cache) |
| Display | No Screen or monitor |
| Video | Intel UHD Graphics |
| Memory | 16GB DDR5 RAM (Seal is opened for upgrade ONLY, Professional Installation Service included) |
| Storage | 512GB PCIe NVMe M.2 SSD (Seal is opened for upgrade ONLY, Professional Installation Service included) |
| OpticalDrive | No Optical Drive |
| Connectivity | Intel Wi-Fi 6E (2×2) + Bluetooth 5.3Ethernet (RJ-45) |
| Features | No Stand or Mount |
| Input | Wired Keyboard + Mouse |
| Power | 90 Watt Smart PFC AC Adapter |
| Chassis | Black |
| PortsSlots | Front : 1x headphone/microphone combo,1x SuperSpeed USB Type-A, 1x SuperSpeed USB Type-A charging), 1x SuperSpeed USB Type-CRear : 1x power connector, 1x RJ-45, 1x SuperSpeed USB Type-A, 2x SuperSpeed USB Type-A, 2x DP 1.4, 1x HDMI 2.1 |
| DimensionsWeight | 17.7 x 17.5 x 3.4 cm1.42 kg |
| OS | Windows 11 Professional 64 bit |
Desktop Computers, Micro Tower
HP Pro Mini 400 G9 Desktop Celeron G6900T 16GB 512GB PCIe SSD WiFi 6E Win 11 Pro
| Item Condition | Certified – Refurbished |
| Processor | Intel Celeron G6900T Processor (2-Core/2 Thread, Up to 2.8GHz, 4MB Intel Smart Cache) |
| Memory | 16GB DDR5 RAM (Seal is opened for upgrade ONLY, Professional Installation Service included) |
| Hard Drive | 512GB PCIe NVMe M.2 SSD (Seal is opened for upgrade ONLY, Professional Installation Service included) |
| Display | No Screen or monitor |
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.00 × 9.00 × 9.00 in |
| Brand | HP |
| Processor Type | Intel Celeron 6900T |
| Ram Size | 16 GB |
| OS | Windows 11 Pro |
| Screen Size | None |
You must be logged in to post a review.








Reviews
There are no reviews yet.