| LongTitle | DELL LATITUDE 9440 2-IN-1 HOME STUDENT BUSINESS LAPTOP/TABLET 14″ QHD+ TOUCHSCREEN DISPLAY 13TH GEN INTEL CORE I7-1365U PROCESSOR 16GB RAM 512GB PCIE SSD IR CAM FINGERPRINT READER BACKLIT KEYBOARD WINDOWS 11 PROFESSIONAL WARRANTY |
| Warranty | It is covered by our 30 day warranty. |
| Processor | 13th Generation Intel Core i7-1365U Processor VPro (10 Cores, 12 Threads, E-Core Max 3.90 GHz, P-Core Max 5.20 GHz with Turbo Boost, 12 MB Cache) |
| OS | Windows 11 Professional 64 bit |
| Display | 14”, QHD+ (2560 x 1600), IPS, AR, AS, 500 nits, Corning Gorilla Glass Victus DXC, battery-saving, ComfortViewPlus, Active Pen Support, Touchscreen Display |
| Video | Intel Iris Xe Graphics |
| Audio | Stereo speakers with Realtek & Waves MaxxAudio Pro, 12 W, with subwoofer output |
| Memory | 16 GB, LPDDR5, 6000 MT/s Soldered RAM |
| Storage | 512GB PCIe NVMe Solid State Drive |
| Connectivity | Intel Wi-Fi 6E AX211, 2×2, 802.11ax, Bluetooth |
| Webcam | 1080p at 30 fps, FHD RGB IR camera, Dual-array microphones |
| Input | Single Pointing Spill-resistant, Zero-Lattice Keyboard with Battery-saving Mini-LED Backlit; Fingerprint Reader |
| Battery | 3-cell, 60 Wh Li-ion Battery |
| Power | 65-watt AC Adapter |
| Chassis | Magnetite |
| PortsSlots | 3x Thunderbolt 4 ports with USB4/PD, 1x 1 Universal audio port |
| Dimensions | 12.20″ x 8.46″ x 0.56″ |
| Weight | Starting at 1.53 kg (3.38 lb) |
2-in-1 Laptop, Laptops
Dell Latitude 9440 2-in-1 14″ QHD+ Touch Core i7-1365U 16GB 512GB SSD IR Cam FPR
| Item Condition | Good – Refurbished |
| Processor | 13th Generation Intel Core i7-1365U Processor VPro (10 Cores, 12 Threads, E-Core Max 3.90 GHz, P-Core Max 5.20 GHz with Turbo Boost, 12 MB Cache) |
| Memory | 16 GB, LPDDR5, 6000 MT/s Soldered RAM |
| Hard Drive | 512GB PCIe NVMe Solid State Drive |
| Display | 14”, QHD+ (2560 x 1600), IPS, AR, AS, 500 nits, Corning Gorilla Glass Victus DXC, battery-saving, ComfortViewPlus, Active Pen Support, Touchscreen Display |
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.00 × 15.00 × 4.00 in |
| Brand | Dell |
| Processor Type | Intel Core i7 13th Gen. |
| Ram Size | 16 GB |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| OS | Windows 11 Pro |
| Screen Size | 14 |
You must be logged in to post a review.














Reviews
There are no reviews yet.