| LongTitle | DELL LATITUDE E5450 14″ FHD INTEL CORE I5-5300U 16GB RAM 512GB SATA SSD NO CAM WINDOWS 10 PROFESSIONAL |
| Processor | Intel 5th Generation Core i5-5300U processor (Dual-Core, 2.30GHz, Up to 2.9GHz, 3MB Cache) |
| OS | Windows 10 Professional 64 bit |
| Display | 14″ FHD (1920 x 1080) Anti-Glare, 300 Nits, Non-Touch Display |
| Video | Intel HD Graphics |
| Audio | Speakers |
| Memory | 16GB DDR3 RAM |
| Storage | 512GB SATA Solid State Drive |
| Connectivity | Intel Dual Band Wireless-AC 7265 802.11AC Wi-Fi + BT 4.0 |
| Webcam | No Camera |
| Input | Dual Pointing Backlit Keyboard |
| Battery | 4-cell, 51 Whr Battery |
| Power | AC Adapter |
| Chassis | Black |
| PortsSlots | 3x USB 3.0 (USB 3.1 Gen 1), 1x HDMI 1.4, 1x VGA, 1x headset/microphone combo jack, 1x RJ-45, SD4.0 memory card reader |
| Dimensions | 13.2″ x 9.1″ x .09″ |
| Weight | Starting at 3.98 lbs. / 1.81 kg |
Laptops, Traditional Laptop
Dell Latitude E5450 14″ FHD 2-Core i5-5300U 16GB RAM 512GB SSD No Cam Win10Pro
| Item Condition | Good – Refurbished |
| Processor | Intel 5th Generation Core i5-5300U processor (Dual-Core, 2.30GHz, Up to 2.9GHz, 3MB Cache) |
| Memory | 16GB DDR3 RAM |
| Hard Drive | 512GB SATA Solid State Drive |
| Display | 14″ FHD (1920 x 1080) Anti-Glare, 300 Nits, Non-Touch Display |
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.00 × 15.00 × 5.00 in |
| Brand | Dell |
| Processor Type | Intel Core i5 5th Gen. |
| Ram Size | 16 GB |
| OS | Windows 10 Pro |
| Screen Size | 14 |
You must be logged in to post a review.









Reviews
There are no reviews yet.