| LongTitle | DELL XPS 15 9510 THIN & LIGHT HOME BUSINESS & STUDENT LAPTOP ULTRABOOK 15.6″ FHD+ WUXGA DISPLAY INTEL CORE I9-11900H PROCESSOR 32GB RAM 1TB PCIE SSD NVIDIA RTX 3050 TI GRAPHICS HD WEBCAM BACKLIT KEYBOARD FINGERPRINT READER WINDOWS 11 PROFESSIONAL |
| Warranty | It is covered by our 30 day warranty. |
| Processor | Intel Core i9-11900H Processor (8-core, 16-threads, 2.50 GHz to 4.90 GHz, 24MB Cache) |
| Display | 15.6″ FHD+ (1920×1200) InfinityEdge, 60 Hz, anti-glare, 500 nits, sRGB 100% min, wide-viewing angle, Non-Touch Display |
| Video | NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4GB GDDR6 Graphics |
| Audio | Stereo woofer 2.5 W x 2 and stereo tweeter 1.5 W x 2 = 8 W total peakDual-array microphones |
| Memory | 32GB DDR4 RAM |
| Storage | 1TB PCIe M.2 NVMe Solid State Drive |
| Connectivity | Intel Killer Wi-Fi 6 AX1650, 2×2, 802.11ax, Bluetooth |
| Webcam | 720p at 30 fps HD camera |
| Input | Backlit keyboard with fingerprint reader, US/International, 79 keys |
| Battery | 6-Cell, 86 WHr Lithium Ion Battery |
| Power | 130W Type-C AC Adapter |
| Chassis | Platinum Silver |
| Ports | 2x Thunderbolt 4 USB Type-C ports with PD and DP, 1x USB 3.2 Gen 2 Type C with DP and PD, 1x One Universal Audio Jack |
| Dimensions | 13.56″ x 9.06″ x .73″ (344.72 x 230.14 x 18.00 mm) |
| Weight | 2.01 kg |
| OS | Windows 11 Professional |
Laptops, Traditional Laptop
Dell XPS 15 9510 15.6″ FHD+ Core i9-11900H 32GB 1TB SSD RTX 3050 Ti Cam FPReader
| Item Condition | Good – Refurbished |
| Processor | Intel Core i9-11900H Processor (8-core, 16-threads, 2.50 GHz to 4.90 GHz, 24MB Cache) |
| Memory | 32GB DDR4 RAM |
| Hard Drive | 1TB PCIe M.2 NVMe Solid State Drive |
| Display | 15.6″ FHD+ (1920×1200) InfinityEdge, 60 Hz, anti-glare, 500 nits, sRGB 100% min, wide-viewing angle, Non-Touch Display |
Out of stock
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.00 × 12.00 × 4.00 in |
| Brand | Dell |
| Processor Type | Intel Core i9 11th Gen |
| Ram Size | 32 GB |
| OS | Windows 11 Pro |
| Screen Size | 15.6 |
You must be logged in to post a review.












Reviews
There are no reviews yet.