| LongTitle | HP PROBOOK 650 G2 HOME BUSINESS & STUDENT LAPTOP 15.6″ FHD 1080P INTEL CORE I5-6200U PROCESSOR 8GB RAM 256GB PCIE SSD WEBCAM WINDOWS 10 PROFESSIONAL |
| Warranty | It is covered by our 30 day warranty. |
| Processor | Intel Core i5-6200U (2 cores, 4 Threads, 2.3 GHz base frequency, up to 2.8 GHz, 3MB cache) |
| OS | Windows 10 Pro |
| Display | 15.6″ FHD (1920 x 1080) Non-Touch Display |
| Video | Intel UHD Graphics 620 |
| Audio | Stereo Speakers |
| Memory | 8GB DDR4 Memory |
| Storage | 256GB M.2 PCIe SSD |
| Connectivity | Intel Dual Band Wireless-AC 8260NGW 802.11a/g/g/n+ac 2×2 WiFi and Bluetooth 4.2 |
| Webcam | 720p HD webcam |
| Features | Thin and Light |
| Input | HP Premium, spill-resistant, non-backlit keyboard |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 48 Wh Li-ion |
| Power | 65W AC Adapter |
| Chassis | Silver |
| PortsSlots | 1 USB 3.0; 1 USB 3.0 charging; 1 USB Type-C; 1 DisplayPort; 1 VGA; 1 headphone/microphone combo; 1 AC power; 1 RJ-45; 1 docking connector |
| Dimensions | 14.88 x 10.11 x 1.07 in |
| Weight | Starting at 2.31 kg |
Laptops, Traditional Laptop
HP ProBook 650 G2 Notebook 15.6″ FHD Core i5-6200U 8GB 256GB SSD Webcam Wi-Fi
| Item Condition | Very Good – Refurbished |
| Processor | Intel Core i5-6200U (2 cores, 4 Threads, 2.3 GHz base frequency, up to 2.8 GHz, 3MB cache) |
| Memory | 8GB DDR4 Memory |
| Hard Drive | 256GB M.2 PCIe SSD |
| Display | 15.6″ FHD (1920 x 1080) Non-Touch Display |
Out of stock
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.00 × 15.00 × 4.00 in |
| Brand | HP |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Gen. |
| Ram Size | 8 GB |
| OS | Windows 10 Pro |
| Screen Size | 15.6 |
You must be logged in to post a review.












Reviews
There are no reviews yet.