| LongTitle | LENOVO THINKPAD T450 HOME BUSINESS & STUDENT LAPTOP NOTEBOOK 14″ HD+ INTEL CORE I7-5600U 16GB 512GB SSD WEBCAM WIFI WINDOWS 10 PROFESSIONAL |
| Processor | Intel Core i7-5600U processor (Dual-Core, 2.60GHz, Up to 3.2GHz, 4MB Cache) |
| OS | Windows 10 Professional 64 bit |
| Display | 14″ HD+ (1600×900) Anti-Glare, 250 Nits, Non-Touch Display |
| Video | Intel HD Graphics |
| Audio | Stereo speakers |
| Memory | 16GB DDR3 RAM |
| Storage | 512GB SATA Solid State Drive |
| Connectivity | Intel Wireless 7265AC(2×2)+BT4.0 |
| Webcam | 720p Webcam |
| Input | 6-row, spill-resistant, US English, Non-Backlit Keyboard |
| Battery | 3-cell, 23 Whr Li-ion Battery |
| Power | AC Adapter |
| Chassis | Black |
| PortsSlots | 3x USB 3.0, x 1x VGA, 1 x mini DP, 1x Mic / headphone combo, 1x RJ45, 4-in-1 card reader |
| Dimensions | 13.35″ x 9.15″ x 0.83″ |
| Weight | Starting at 3.58 lb / 1.63 kg |
Laptops, Traditional Laptop
Lenovo ThinkPad T450 14″ HD+ Core i7-5600U 16GB 512GB PCIe SSD Win 10 Pro
| Item Condition | Good – Refurbished |
| Processor | Intel Core i7-5600U processor (Dual-Core, 2.60GHz, Up to 3.2GHz, 4MB Cache) |
| Memory | 16GB DDR3 RAM |
| Hard Drive | 512GB SATA Solid State Drive |
| Display | 14″ HD+ (1600×900) Anti-Glare, 250 Nits, Non-Touch Display |
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.00 × 15.00 × 5.00 in |
| Brand | Lenovo |
| Processor Type | Intel Core i7 5th Gen. |
| Ram Size | 16 GB |
| OS | Windows 10 Pro |
| Screen Size | 14 |
You must be logged in to post a review.











Reviews
There are no reviews yet.