| LongTitle | NEW MSI CYBORK 15 B2RW GAMING LAPTOP 15.6″ 144HZ FHD DISPLAY INTEL CORE 7 240H 16GB RAM 1TB NVME SSD NVIDIA GEFORCE RTX 5070 8GB GDDR7 WEBCAM WINDOWS 11 HOME WARRANTY TRANSLUCENT BLACK |
| Processor | Intel Core 7 240H Processor (E-core 4.0 GHz, up to 5.2 GHz P-core, 10 Cores, 16 Threads, 24 MB Intel Smart Cache) |
| OS | Windows 11 Home |
| Display | 15.6″ FHD (1920 x 1080) IPS-level Panel, 144Hz, 45% NTSC, Non-touch Display |
| Graphics | NVIDIA GeForce RTX 5070 8GB GDDR7 Graphics |
| Audio | Dual stereo speakers Hi-Res Audio -DTS |
| Memory | 16GB DDR5 5600MHz RAM |
| HardDrive | 1TB NVMe SSD Gen4x4 |
| Connectivity | Intel Wi-Fi 6E AX201(2*2 ax) and Bluetooth 5.3 comboIntegrated 10/100/1000 GbE LAN |
| Webcam | 720p HD with shutter Camera |
| Feature | Cooler Boost – Dedicated thermal solutions for both the CPU and GPU. |
| Input | 4 zone RGB keyboard with Anti-Ghost key (99 Key) |
| Battery | 4-cell 55.2 WHr battery |
| Power | 180W AC Adapter |
| Chassis | Translucent Black |
| PortsSlots | 2x USB 3.2 Gen1, 1x USB 3.2 Gen 2/DP1.4/PD-in, 1x Audio Combo, 1x HDMI 2.1 (4k@60Hz), 1x RJ45 |
| Dimensions | 14.15″x9.66″x0.91″ |
| Weight | Starting at 4.29 lbs |
Gaming Laptop, Laptops
New MSI Cyborg 15.6″ Gaming 144Hz FHD Core 7 240H 16GB 1TB SSD GeForce RTX 5070
| Item Condition | New |
| Display | 15.6″ FHD (1920 x 1080) IPS-level Panel, 144Hz, 45% NTSC, Non-touch Display |
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.00 × 15.00 × 4.00 in |
| Brand | MSI |
| Processor Type | Core 7 240H |
| Ram Size | 16 GB |
| OS | Windows 11 Home |
| Screen Size | 15.6 |
You must be logged in to post a review.










Reviews
There are no reviews yet.